NOVÁ PERSPEKTIVA

SDÍLET A SHRNOUT: Co přinesly dosavadní diskuze o budoucnosti divadel?

Divadelní svět Brno

sobota 22. 5. 2021

14:00

 _
Žánr: Debata, ČR

Délka debaty: 2 h

Od 1 h 45 min stopáže videa si můžete poslechnout výstup celé debaty.

Uvedení ONLINE: Záznam streamu bude od svého uvedení dostupný zdarma  po celou dobu festivalu dle licenčních podmínek.

Sledujte ONLINE

O nové společenské realitě a o nových podmínkách divadelní tvorby, diskutujeme již více než rok – na konferencích, na stránkách časopisů, na rozhraních mezi umělci a kulturní politikou, v asociacích i jen tak mezi sebou. Oslovili jsme ty, kteří se snaží nové realitě porozumět organizováním širších diskuzních platforem, aby svoje postřehy, vize, klíčová opakující se témata a úzká místa sdíleli a shrnuli.

 

Debaty Alice Koubové s hosty: Eva Měřičková (Asociace profesionálních divadel), Jakub Liška (teatrolog a redaktor časopisu CEDIT), Marta Ljubková (dramaturgyně Národní divadlo, Petr Pola (dramturg, Nová síť)

 

Debata bude mít nestandardní formát, který divákům online zpřístupní nejprve nonverbální zážitek vizuality společného myšlenkového prostoru a interakcí, a teprve v jejím závěru, přesně mezi 15:45 a 16:00 hod. s vámi diskutující budou sdílet své závěry i verbálně.

Hosté: Eva Měřičková (Asociace profesionálních divadel), Jakub Liška (teatrolog a redaktor časopisu CEDIT), Marta Ljubková (dramaturgyně Národní divadlo, Petr Pola (dramturg, Nová síť)