Divadelní svět dětem

Už několik ročníků festivalu Divadelní svět věnovalo část svého programu i dětskému divákovi. Těžko si ale představit, že by dětem zahlceným online výukou, online kroužky a online (ne)setkáváním s kamarády udělala radost nějaká ta online pohádka. Takže kudy do divadelního světa, když ne skrz obrazovku počítače?

První odpověď se pokusí přinést divadelní lektoři z brněnské Polárky, kladenského Lampionu, českobudějovického Ateliéru 3D a královéhradeckého Draku: do divadel se nakonec smí, ale projít se kolem nich také nikdo nezakázal. Po všech brněnských scénách vás provede hra s názvem Kudy vede cesta? Snad s každým divadlem jsou spjaty osobnosti, které máme za “velké” – i oni ale někdy byli malí a hledali si svoji cestu životem. Můžeme se u nich inspirovat, můžeme tu svoji cestu hledat spolu s nimi. Sobotní a nedělní odpoledne tak můžete strávit na čerstvém vzduchu a přitom vlastně v Divadelním světě. Jen se na něj budeme dívat NOVOU PERSPEKTIVOU.

A jelikož se nakonec stal téměř zázrak a může se hrát i opravdické živé divadlo, samozřejmě o něj nepřipravíme ani dětského diváka. O festivalovém víkendu proběhne malý “festival ve festivalu” na zahradě Divadla Polárka, kde bude k vidění třeba premiéra pohádky David a Goliáš divadla Toy Machine, která vzniká v koprodukci s DSB, Deset – dvacet – Sova!  z pražské Damúzy nebo Jabloňová pohádka souboru Loutky bez hranic. A že je to všechno důvod k oslavě, bude i Tančírna Divadla Polárka, taneční hodiny pro malé a ještě menší s živou kapelou.

Na činoherní scénu Městského divadla Brno pak přijede Demokracie z Divadla Minor, interaktivní představení, které vás provede všemi zákruty a nástrahami volebního systému.

Držte palce ať to vyjde!

Jan Cimr, dramaturg Divadla Polárka