Regály

Divadelní fakulta JAMU

pouze ONLINE

čtvrtek 20. 5. 2021

20:30

 _
Žánr: Televizní inscenace, ČR
Délka představení: 39 minut

Uvedení ONLINE: Video bude dostupné zdarma po celou dobu festivalu na této stránce dle licenčních podmínek.

„Nacházíme se v supermarketu, i u nás se už vyskytují jména diskontních gigantů, jako je Target nebo Walmart. Naše země je již několik let v nouzovém stavu, právě tyto střediska se stávají společenským středobodem.“

Aktovka Regály, která začíná touto poznámkou, je inspirovaná havlovským viděním světa, vládními opatřeními a Monty Pythony. Je sestavená z mikro scén, které nám postupně odkrývají fungování celého obchodního giga centra s vlastními zákony. Děj se odehrává ve více či méně vzdálené budoucnosti, ve které jsou lidé smíření úplně se vším, co přijde. Vrcholná onanie statusu quo, konzumu a ignorantství – ale nebojte se, určitě to nebude politický.

Televizní inscenace, celá vznikla během sedmi dní lockdownu pro účely festivalu Salón původní tvorby (DF JAMU). Prošla si zpřísněním zákazu pohybu mezi okresy, přehazováním obsazených herců zavřených v jiných okresech, (nepotvrzeným) podezřením na africkou mutaci covidu, předávkováním kofeinem a spoustou dalších velmi humorných a bezesporu inspirativních chvilek.

Vítězný text soutěže o nejlepší původní divadelní hru podle hry Václava Havla – Havlovské aktovky 2020/2021 (https://df.jamu.cz/havlovske-aktovky/).

Video ze slavnostního předávání ceny spolu s diskusí je ke shlédnutí zde.

 

Autor textu: Daniela Samsonová

Režie: Daniela Samsonová

Kamera: Martina Řeháčková, Šimon Bilina

Střih, postprodukce: Martina Řeháčková, Terezie Fojtová

Distanční kostýmní konzultant: Tereza Jančová

Produkce: Irena Stárková

Hrají: Hana Drozdová, Tomáš Slabiňák, Johnny Horák, Daniel Gajdoš, Alžběta Bohdanová, Eliška Vocelová, Matěj Beneš, Jakub Zelinka, Denisa Cupáková, Vojtěch Balcar, Daniel Mišák