Tři sestry

Münchner Kammerspiele

sobota 22. 5. 2021

20:30

a

Žánr: Činohra, Německo

Délka představení: 1 h 20 min

Uvedení ONLINE: Video bude dostupné zdarma 24 h od uvedení na této stránce dle licenčních podmínek. Záznam je opatřen českými titulky (v případě že se vám titulky nezobrazují, je možné je manuálně zapnout v okně videa).

Máša. Olga. Irina. Tři sestry toužící utéct přítomnému životu v provincii. Zatímco společnost se nachází v bodu zlomu, setrvávají ve strachu z vlastní konečnosti a v obavách z neměnnosti svého života. Budoucnost pro ně zůstává příslibem ležícím na ose času kdesi daleko před nimi. Co když má ovšem čas tvar kruhu a ony – stejně jako my – svůj život prožívají znovu a znovu? Pokud bychom žili, jako bychom museli svůj život donekonečna opakovat, činili bychom pak jiná rozhodnutí? Neovlivněná tolik potřebou kontrolovat budoucnost, ale spíše touhou po svobodě…?

Známá hra ruského klasika Antona Pavloviče Čechova Tři sestry z roku 1901 v multimediálním, myšlenkově i vizuálně radikálním pojetí oceňované německé režisérky Susanne Kennedy. Jako by Nietzsche četl Čechova – v dnešním komplexním, digitálními technologiemi určovaném světě.

 

Autor: Anton Pavlovič Čechov

Režie: Susanne Kennedy

Kamera a střih: Rodrik Biersteker

Scéna: Lena Newton

Kostýmy: Teresa Vergho

Zvukový design: Richard Janssen

Video: Rodrik Biersteker

Světla: Rainer Casper

Dramaturgie:  Helena Eckert

 Hrají: Manuela Clarin, Kristin Elsen, Marie Groothof, Walter Hess, Eva Löbau, Christian Löber, Benjamin Radjaipour, Sibylle Sailer, Anna Maria Sturm