Radio and Juliet

Balet NdBrno

Janáčkovo divadlo

pátek 21. 5. 2021

19:00

a

Žánr: Balet, ČR
Délka představení: 1 h 5 min bez přestávky

Koupit vstupenky

Upozornění: V důsledku aktuálních vládních opatření bude muset být omezena kapacita sálu, dále respirátor FFP2 a antigenní test.

Choreograf Edward Clug je tvůrcem s evropským renomé. Ani brněnskému publiku není jeho choreografická tvorba neznámá, v roce 2017 hostoval jeho domovský soubor Balet Maribor v Janáčkově divadle s inscenací Peer Gynt. Do našeho repertoáru přibyl jeho titul Radio and Juliet, který od své premiéry v roce 2005 slavil úspěchy na mnohých turné ve více než dvaceti zemích světa. Radio and Juliet je netradičně zpracovaný shakespearovský příběh nejznámějších veronských milenců na hudbu Radiohead, jedné z nejúspěšnějších rockových kapel současnosti. Můžete si být jistí, že jste nikdy tímto způsobem neposlouchali Radiohead a nikdy takto neviděli Romea a Julii – elegantní pohybová estetika, neobvyklá pohybová plasticita Edwarda Cluga a jako působivá scénická dekorace skvělý světelný design a videoprojekce. Netradiční pojetí shakespearovské lovestory pro jednu tanečnici a šest tanečníků choreograf rozehrává myšlenkou: Co když se Julie rozhodne nezemřít? Probouzí se vedle ležícího Romea a retrospektivou si připomíná všechny události, které ji přivedly až do hrobky.

Choreografie: Edward Clug

Režie: Edward Clug

Hudba: Radiohead

Scéna: Marko Japelj

Kostýmy: Leo Kulaš

Světelný design: Tomaž Premzl

Asistent choreografie: Marin Matjaž, Markéta Pimek Habalová, Gustavo Beserra Quintans

 

Účinkují: An Se Hyun, Blanka Sanderová, Emilia Vuorio, Taela Williams, Arthur Abram, Shoma Ogasawara, Ryunosuke Ishikawa, Peter Vassili, Thoriso Magongwa, Peter Lerant, Ilya Mironov, Dillon Perry, Quinn Roy, Manuele Bolzonello, Robert Hyland, Martin Svobodník, Solomon Osazuva