Lady Macbeth z Újezdu

Švandovo divadlo

čtvrtek 20. 5. 2021

Mahenovo divadlo

19:00

 a

Žánr: Činohra, ČR

Délka představení: 2 h a 20 min

Koupit vstupenky

Upozornění: V důsledku aktuálních vládních opatření bude muset být omezena kapacita sálu, dále respirátor FFP2 a antigenní test.

Kateřina Hildebrantová si výhodným sňatkem zajistila společenské postavení, avšak přišla o nespoutanost mládí. Své svobody se ale jen tak vzdát nehodlá. Každé omezení, každé rozhodnutí, které je učiněno bez jejího vědomí, je jen další záminkou k revoltě, jíž hodlá vzít osud opět do svých rukou… Režisér a autor textu David Jařab inspirován novelou Lady Macbeth Mcenského újezdu ruského autora Nikolaje Semjonoviče Leskova napsal svébytné kriminální drama zasazené do Prahy druhé poloviny 19. století. Z předlohy si vypůjčuje silný příběh a tragický osud hrdinky, která se z nešťastného manželství pokusí vyprostit zločinem. Tragický příběh, jenž je situován do okolí Švandova divadla, pro které byl stvořen, podává originální a neuvěřitelně aktuální obraz společnosti, jež se stále dělí na svět žen a mužů.

Natálie Řehořová se za roli Kateřiny Hildebrantové objevila v širší nominaci na Cenu Thálie 2020.

Autor: David Jařab, Nikolaj Leskov

Režie: David Jařab

Dramaturgie: David Košťák

Scéna: David Jařab

Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková

Hudba: Jakub Kudláč

 

Hrají: Natálie Řehořová, Tomáš Petřík, Luboš Veselý, Matěj Nechvátal, Marie Štípková, Denisa Barešová, Oskar Hes / Marek Frňka