Telefonní ústředna Brno  PREMIÉRA

DSB & Cirk La Putyka

čtvrtek 20. 5. 2021

19:00

 a

Žánr: Činohra, ČR

Délka představení: 1 h bez přestávky

Uvedení ONLINE streamu: video bude dostupné pouze v tento konkrétní čas. Záznam se nebude opakovat.

Telefonní Ústředna Brno
Haló, jste tam? My ano, milí diváci! A po měsících divadelního půstu nepřestáváme hledat cesty, jak s vámi zůstat v kontaktu. Jednou z nich je i online vysílaný telefonní happening pražského Cirku La Putyka a festivalu Divadelní svět Brno, který ve čtvrtek 20. května v 19.00 oficiálně zahájí podobu letošního Divadelního světa Brno.
Operátoři z řad organizátorů festivalu i herců brněnských divadel budou v přímém přenosu odpovídat na volání a otázky diváků, jimž chybí divadlo nebo třeba jen hravý lidský kontakt. Možná přitom občas překvapí improvizovanou písní či nečekaným akrobatickým kouskem.
Chcete se pobavit o tom, jaké nové perspektivy se nám všem otevřely během pandemie? Jak se proměnilo vnímání divadla a diváků během vládních omezení? Co bylo poslední divadelní představení, které jste viděli naživo?
Vaše hovory budeme přijímat v čase 19.00-20.00 na telefonním čísle:
+420 245 007 117
Telefonní hovor bude omezen na 7 minut a jeho obsah zůstane čistě na volajícím a volaném. Hovory budou  živou formou mixu vysílány během videostreamu na stránkách a Facebooku Divadelního světa Brno. Cena telefonického hovoru bude odpovídat tarifu volajícího.
Telefonní ústředna Brno vychází z formátu a série úspěšných happeningů, které jsou společným projektem Cirku La Putyka a Jatek78 nabízejícím novou perspektivu v době, v níž živé setkávání v divadlech není možné.
Virtuální ústřednu pro tento projekt poskytuje společnost Telfa.
Režie: Cirk La Putyka
Dramaturgie: Jan Cimr
Scénografie: Kateřina Doleželová
Video a zvuk: Marek Salomon
Světla: Ondřej Coufal
Obsazení:
Martin Glaser (Divadelní svět Brno)
Anna Schmidtmajerová (Cirk La Putyka)
Vladimír Hauser (Divadlo Husa na provázku)
Roman Blumaier (Národní divadlo Brno)
Matěj Záhořík / Václav Dvořák (Divadlo Polárka)
Kristýna Daňhelová (Městské divadlo Brno)
Veronika Špačková (Divadelní fakulta JAMU)