GRACES

Tanec Praha

středa 9. 6. 2021

19:00

Divadlo Reduta

m

Žánr: Tanec/pohyb, ČR

Délka představení: 50 min bez přestávky

Upozornění: V rámci uměleckého kontextu se v představení objevuje nahota.

Koupit vstupenky

Upozornění: V důsledku aktuálních vládních opatření bude muset být omezena kapacita sálu, dále respirátor FFP2 a antigenní test.

Jaké všechny podoby může mít krása?, ptá se italská choreografka Silvia Gribaudi v inscenaci inspirované sochou Tří Grácií. V kontrastu s vypracovanými postavami tří mužských tanečníků je na jevišti sama autorka ztělesněním svobody a přirozenosti.

S lidskostí a humorem sobě vlastním boří genderové stereotypy, otřepaná klišé a zdánlivou nedokonalost proměňuje v umělecké dílo plné lehkosti a půvabu.

Graces nachází inspiraci v soše od Antonia Canova Tři Grácie (1812-17) a odráží atributy tří dcer řeckého boha Dia: Eufrosyné – vznešenost, Aglaia – radost a Thálie – hojnost.

Díla Silvie Gribaudi jsou plná lehkosti, ironie a svobody. V posledních deseti letech si autorka bere do hledáčku role mužů a žen a koncept virtuosity v tanci a perfekcionalismu každodenním životě.

Graces vznikl ve spolupráci s filmařem Matteem Maffesantim, který byl součástí celého tvůrčího procesu, během kterého tým realizoval i několik workshopů pro širokou veřejnost.

Projekt vznikl za podpory Italského institutu v Praze.

CHOREOGRAFIE:
Silvia Gribaudi

DRAMATURGIE:
Silvia Gribaudi, Matteo Maffesanti

PERFORMEŘI:
Silvia Gribaudi, Matteo Marchesi, Siro Guglielmi, Andrea Rampazzo

SVĚTELNÝ DESIGN:
Antonio Rinaldi

TECHNICKÝ ŘEDITEL:
Leonardo Benetollo

TECHNICKÝ ASISTENT:
Theo Longuemare

PRODUKCE:
Zebra

KO-PRODUKCE:
Sartancangelo dei Teatri

KOSTÝMY:
Elena Rossi